Biz Kimiz?

MokaPota.com’u 2015 yılı Temmuz ayında Kahve ve Basketbol üstüne yazılar yazmak ve her iki konuda da bilgi paylaşmak amacıyla kurduk. Öyle ya gecenin bir köründeki NBA maçlarını seyredebilmek için açık gözlere ve kahveye ihtiyacımız vardı:) Madem bu kadar kahve içiyoruz, bilerek içelim diyerek kahveye daha da çok merak saldık.

Yıllar içerisinde bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi yazıya dökerken bir çok şey de öğrendik. Özellikle kahve makinesi almak isteyenlerin binlerce sorusuna en açıklayıcı şekilde yanıtlar ararken adım adım okuyucularımızla birlikte büyüdük. Öğrendiklerimizi yazılar haline paylaştık, paylaştıkça yeni sorular aldık ve öğrenmeye devam ettik. Ömer Demir, Caner Ceylan ve Hakan Alper Köse den oluşan yazar kadrosu bu zamana kadar yüzlerce yazıya imza attı.

Bu muhteşem keyifli çevrimin bir noktasında marka sahibi ve kurucu Ömer Demir “Artık MOKAPOTA kahve de üretmeli” diyerek evinin bir bölümünü atölyeye çevirdi. Yıllardır kendi, ailesi ve dostları için keyifle kavurduğu kahveleri 2022 Kasım ayında herkes için bu atölyede kavurmaya başladı. Böylece birbirinden nefis taze kavrulmuş kahveleri ve sıra dışı dizayna sahip ürünleri ile MOKAPOTA SHOP doğmuş oldu.

Umarız yazılarımız kadar kahvelerimizi ve diğer ürünlerimizi de seversiniz. Hep olduğu gibi elimizden gelenin de ötesine geçmeye gayret edeceğiz.

Antrenman sabahları, blender’dan geçirdiği karışıma, tat versin diye, bir çay kaşığı Türk Kahvesi karıştıran bir nesilden gelip, yalnız olmadığımızı ve bizi takip eden, destekleyen, teşvik eden bir çok dostumuz olduğunu da görüyor ve biliyoruz. Bunun için minnettarız!

Hep daha iyiye,

MOKAPOTA