Kaynaklar

M O K A P O T A ‘yı oluştururken bir çok kaynaktan destek alıyoruz. 

HOSTING

ChemiCloud

ChemiCloud bizim oldukça uzun bir süre desteğini aldığımız bir kuruluş.  Romanya merkezli ve dünyanın birçok yerinde sunucusu bulunan cloud hosting hizmeti veriyor. Hızlı ve birebir supportu oldukça iyi. Özellikle internet yayıncılığna girmek isteyenler veya startuplar için hızlı çözüm üreten, elini işten çekmeyen bir çok problemi beklemeden anlık chat’te çözebileceğiniz bir hizmet veriyorlar. 

Chemicloud Web Hosting


BlueHost

M O K A P O T A ‘nın trafiğinin artması ile beraber daha scaleable bir host tercih ettiğimiz için yakın zamanda kullanmaya başladığımız firma. BlueHost WordPress ile resmi olarak işbirliğinde olması nedeniyle WordPress hosting hizmetini WordPress ekibi ile birlikte geliştiriyorlar. Bu nedenle WordPress hostingleri oldukça başarılı ve uptime’da bir sıkıntı yaratmıyor. Site trafiğiniz arttıkça bir üst basamağa rahatlıkla geçebileceğiniz hizmet çözümleri var. Özellikle WordPress kullanarak yayıncılık yapacaksanız  


CMS

WordPress

Son dönemde bir çok yayıncının tercih ettiği bir platform olan wordpress kullanıyoruz. Kullanışlı olması, bir çok eklenti desteği ve herşeyden önce sıkı güvenlik güncellemeleri WordPress’i güvenilir bir içerik yönetim sistemi haline getiriyor. WordPress’in official eklentisi JetPack ise başlangıç adımında ücretsiz olarak bir çok ek özelliği barındırıyor.