Euro League 2017-2018 Transferler, Ayrılanlar, Yenilenen Sözleşmeler

EuroLeague Cup Obra

Geçen sene Fenerbahçe’nin Türkiye’ye ilk defa getirdiği EuroLeague Şampiyonluğu ile milletçe gurur duymuştuk. Üstelik ilk 8’de 3 Türk takımının olması ülke adına basketbolda kat ettiğimiz yolu oldukça net ifade ediyordu.


Biliyorum bazı dostlar iyi ama içlerinde Türk oyuncu çok az diye düşünüyor olabilir, ama şu unutulmamalı bir ülkede spor sevgisi o sporda alınan başarılarla aşılanır. Bu nedenle Türk oyuncu olsun olmasın Türkiye’den bir EuroLeage şampiyonunun çıkmasını oldukça önemsiyorum. Bu sayede çocuklar basketbola daha fazla ilgi göstermeye başlayacak, federasyona verilen önem ve ayrılan bütçe artacak. Bütün bu değişimlerin etkisini önümüzdeki 10 yıl içerisinde yavaş yavaş görmeye başlayacağız. Sırbistana gittiyseniz neredeyse her sokakta bir basketbol potası olduğunu görürsünüz. Hatta Belgrad kalesinin bahçesine bile basket sahaları yapılmıştır. Bogdan Bogdanovic’de bu sene kendi basketbol okulunun yaz kampını bu sahalarda düzenledi, ve hatta son gününde Teodosic’in okulu ile birlikte bir maç da yaptılar. Yeri gelmişken  o videoyu da ekleyeyim..

Bogdan Bogdanovic vs Milos Teodosic Yaz Kampı Maçı

Bu sezon da bir çok takımda ciddi değişiklikler olduğunu görüyoruz. GerekNBA’in gözünü Avrupa’ya dikmesi nedeniyle NBA draftını seçen oyuncuların takımlarından ayrılışı, gerekse geçen sezon aradığını bulamayan takımların yenilenme ihtiyacı bir çok değişikliği beraberinde getirdi.

EuroLeague yeni sezon (2017-2018) yaklaşırken, EuroLeague takımlarının transferleri, ayrılanları, sözleşme yenileyen oyuncuları takım bazında ayrı ayrı aşağıdaki tablolarda yer alıyor. En çok dikkat çeken takımlar ise neredeyse tamamen yenilenen Efes Pilsen, Barcelona Lassa, Kızıl Yıldız ve Maccabi tel Aviv. Bunun dışında diğer takımlarda da önemli değişiklikler görmek mümkün.

Kadrosuna en sadık kalan takımlar ise; Real Madrid, Fenerbahçe Doğuş ve kısmen de Zalgris Kaunas denilebilir.


Alttaki tablolarda ayrıca takımların kadro derinliklerini görmeniz de mümkün. Oyuncu pozisyonlarına göre takımların ellerindeki oyunculardan hangi pozisyonlarda oynuyor, hangi takım hangi pozisyonlara ağırlık vermiş bunları görmek mümkün, hatta bu tablodan takımların yeni sezonda nasıl bir hücum ve savunma anlayışı içerisinde olacağını tahmin etmek de olası. Elbette bunların üstüne değişiklikler olacaktır ama bu gün itibariyle son gelinen nokta aşağıdaki gibi.

Takım değişikliklerini dilerseniz alttaki listeden galeri formatında dilerseniz sayfaya devam ederek görüntüleyebilirsiniz.

EuroLeague Takımları – Gelen, Ayrılan ve Sözleşmesi Yenilenen Oyuncular

Anadolu Efes EuroLeague EuroLeague Barcelona Lassa Baskonia EuroLeague EuroLeague Borse Bamberg Crvena Zvezda Kizil Yildiz EuroLeague CSKA Moskova EuroLeague EuroLeague EA Milano Fenerbahçe Doğuş EuroLeague EuroLeague Khimki Moskova Maccabi Tel Aviv EuroLeague Olympiacos EuroLeague Panathinaikos EuroLeague EuroLeague Real Madrid EuroLeague Unicaja Malaga Valencia Basket EuroLeague EuroLeague Zalgris Kaunas

 


Veri Kaynağı: Eurohoops.net

Basketbolun içinde büyüdü, kahveyi hep çok sevdi.
Espressoyu uzun çekti, Obradović’le kendinden geçti
Uzun yıllar profesyonel olarak müzikle uğraştı. Teknolojiye sıcak ve yakın oldu.
Gücün iyi tarafında kaldı, Palpatine’den hiç elektrik almadı.

    avatar
      Subscribe  
    Bilgilendirme