Biz Kimiz?

3 Basketbol tutkunu ve 3 Kahve aşığı olarak kendi aramızda paylaştığımız bilgileri buradan bütün Basketbol ve Kahve severlere ulaştırmak ve bizim gibi hisseden dostları bir araya getirmek için MokaPota.com’u kurduk. Gece 02:00 – 05:00 aralığında başlayan NBA maçlarını sonuna kadar seyredebilmenin yolu kahveden geçtiği için Basketbola olan tutkumuz kadar kuvvetli kahveye karşı olan hislerimiz.

Üçüncü Nesil kahveciliğe inanıyor güveniyor ve destekliyoruz. Ancak bu işi fahiş fiyatlara yapanlara karşı hoş görülü olduğumuz pek söylenemez. Herkesin makul fiyatlara nitelikli kahve içebileceğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışan bütün dostları destekliyoruz.

NBA ana tutkumuz olsa da Euroleague’i hiç mi hiç boş geçmiyoruz. MokaPota’da günlük tüketilen değil sürekliliği olan yazılar yayınlamaya gayret ediyoruz.

Antrenman sabahları Blender’dan geçirdiği karışıma tat versin diye bir çay kaşığı türk kahvesi karıştıran bir nesilden gelip yalnız olmadığımızı ve bizi takip eden bir çok dostumuz olduğunu da çok iyi biliyoruz.

Bize desteğinizi lütfen devam ettirin, çünkü daha güzel daha iyi şeyler yapmak için çaba sarf ediyoruz…

İyi ki varsınız!

MokaPota.com
Temmuz 2015

3 Thoughts to “Biz Kimiz?”

 1. özcan

  Şimdilik mokacıyım. Sitedeki bilgiler çok güzel, emekleriniz için çok teşekkürler.

  Pesticide sözcüğünü sitede arattım ama bir şey çıkmadı. Ben araştırmalarımda (google) fazla bir şey bulamadım acaba sizde kahve ilaçlaması ve çekirdekte kalıntı kalıp kalmadığı hakkında bilgi var mı?

  Saygılarımla,

  Bu kişinin diğer yorumları
 2. Özcan Bey Merhaba,
  Kahve çekirdeği içebilinecek hale gelene kadar o kadar acımasızca işlemlerden geçiyor ki zirai ilaçlamanın kalıntılarının içtiğimiz kahveye kadar ulaşması çok da olası değil, ancak çok eser bir miktar erişse bile bu da vücut tarafından tolere ediliyor. Bu konuda hassasiyetiniz varsa organik, geleneksel yöntemlerle üretilen kahve çekirdeklerini tavsiye edebilirim. Yine de bu konuyu daha detaylı araştırmak için biraz süre isteyeyim sizden, yazdıklarımın aksine veya farklı yönde bir bulguya erişirsem bunu bir yazı haline getirip paylaşayım sizinle ve diğer okuyucularımızla. Sevgiler…

  Bu kişinin diğer yorumları
 3. ozcan

  Günaydın Ömer Bey,

  Organik olarak şu ana kadar sadece Münih deki bir roasterin Costa Rica kahvesini çekidek olarak aldım ancak beğenmedim.

  Pestisidlere gelince sadece bir tanesinin kavurma esnasında ısıyla yok olduğunu okudum.

  Esenlikler

  Bu kişinin diğer yorumları

Yorum Yazın