Muadil Kahve Demleme Ekipmanları

Kahveye merak saldıysanız, evde kendi kahvenizi yapmak, farklı demleme yöntemlerini denemek, şu sıralar odak noktalarınızdan biridir muhtemelen. Bu durumdaysanız, orjinal kahve demleme ekipmanları size biraz pahalı geliyor olabilir. Üstelik, o kahve demleme yöntemini denedikten sonra, kullanmaya devam edip etmeyeceğiniz de soru işaretiyken, pahalı sayılabilecek tutarlar ödeyerek böyle bir deneyim yaşamak da, çekince noktalarınızdan biridir.


Uzun zamandır gerek bana gelen mail ve mesajlarda gerekse mokapota içeriklerindeki yorumlarda bu konuda talepler mevcut.

  • Daha düşük maliyetle kahve demleme ekipmanlarını nasıl elde ederim?
  • Muadil ürünler var mıdır?
  • V60 güzel ama bir porselene 120 lira vermek de ne kadar mantıklı?

Ana konumuza geçmeden önce, eğer evinize veya iş yerinize bir kahve makinesi arıyorsanız, alttaki yazılarımı okumanızı tavsiye ederim.

Hangi Kahve Makinesi ve Öğütücüyü Almalıyım?♪♫♪ 

Dışarda güzelim filtre kahve, latte, cappuccino varken evde hazır kahve içmek sizi sıktı ve evde kahve yapmayı istiyorsunuz. Kısıtlı bir miktar da bütçe ayırdınız ama; Hangi kahve makinesi? Hangi öğütücü?

147 comments

Ev ve Küçük İşletmeler İçin Tam Otomatik Kahve Makinesi Tavsiyeleri♪♫♪ 

Küçük güzel bir işletmeniz var ve bu küçük işletmeniz için otomatik kahve makinesi almak istiyorsunuz. Dandik vending makinelerindeki mide bozan kahveler çok canınızı yaktı veya çevrenizdeki dostlarınız bu konuda hiç

35 comments

Bu yazıda sizlere mevcutta kullanılan kahve demleme ekipmanlarının Çin menşeli muadillerine ulaşmanın yolunu tarif etmeye çalışacağım. Çin’den de mal alınır mı demeyin, Çin’de farklı kalitelerde mal üreten bir çok üretici var, elinizdeki son model teknoloji harikası telefonun bile Çin’de üretildiğini unutmayın. Dolayısıyla önemli olan güvenilir ve doğru üreticiyi bulmak. Bu konuda kuşkusuz en gelişmiş site Aliexpress.com Bir alibaba grup şirketi olan AliExpress’i uzakdoğunun Amazon’u gibi de düşünebilirsiniz. Zaten Alibaba grup New York Stock Exchange’e kote firmalardan yani Newyork borsasında işlem görüyor.

Aliexpress‘ten ben de defalarca sipariş verdim, hatta yeşil çekirdek kahve bile söylediğim oldu. Bir çok üründe sıkıntı yaşamadım. Sıkıntı yaşadığım durumlarda öncelikle satıcı yardımı gördüm, satıcıda problem yaşadıysam da aliexpress müşteri hizmetleri oldukça müşteri odakli yaklaştı. Şöyle bir örnek vereyim, tabletim için istediğim ekran koruma camı, paketin içinden kırılmış olarak çıktı. Bana ulaşan paketin fotografı ile birlikte, bir talep oluşturdum.  3 gün içinde ödediğim ücret iade edildi. Tek sıkıntı gönderimler genelde Çin Kamu kuruluşu olan posta servisi ile yapıldığı için (ücretsiz olanlar), teslimat biraz zaman alıyor. 60 günlere varan bu süreler, son 1 yılda 15 günlere kadar düştü, ama bu yine de göreceli uzun bir zaman.

Aliexpress‘te orjinal ürünlere ulaşabileceğiniz gibi bu ürünlerin çok benzeri muadillerine de erişebiliyorsunuz. Satışlar genelde USD (ABD Doları) üstünden olduğu için orjinal ürünler hemen hemen Türkiye fiyatları ile aynı hatta daha pahalı, ekipmanların muadillerini ise çok daha ucuz fiyatlara bulabilmek mümkün.

Kahve Demleme Ekipmanı Sipariş Verirken Nelere Dikkat Etmek Gerek

Yukarıda belirttiğim hususların dışında güvenilir satıcıya ve ürüne erişmek için dikkat etmeniz noktaları şöyle özetleyebilirim

  • Satıcının yüksek puanlı olması
  • Ürünün çok satılmış olması
  • Ürünün yüksek puanlı olması
  • Ürün hakkındaki yorumların pozitif olması
  • Özellikle sipariş veren kişilerin paylaştığı ürün fotograflarının sitede belirtilen ürünle aynı görünüyor olması.

Yurt dışından verilen siparişlerde önemli konulardan biri de Gümrük Vergisi. Çinden gelen tek ürünlerde genelde problem çıkmasa da yapacağınız satın almanın 75€’yu (~85 USD) aşmamasına dikkat edin. Bu miktar üzerinde bir sipariş verecekseniz de bölerek ve farklı zamanlarda vermeyi tercih edin.

Çinli üreticiler özellikle gadget’lar konusunda oldukça başarılılar. Normalde orjinal ürünün üreticisinin bile üretmediği aksesuarları bulmanız mümkün. Yazının devamında erişebileceğiniz bazı demleme ekipmanları ve aksesuralarını listeleyip linklerini vermeye çalışacağım. ilginç yeni ürünlerler çıktıkça da bu yazıyı güncellemeye devam ederim. Sizler de yaptığınız alışveriş deneyimini paylaşırsanız bütün takip eden dostlarımız için faydalı olacağına inanıyorum.

 Kahve Demleme Aeropress  Aero Press, Muadilleri ve Ekipmanları

https://mokapota.com/v1/go/ae/aeropress-ve-aksesuarlari

 Kahve Demleme Chemex  Chemex ve Aksesuarları

https://mokapota.com/v1/go/ae/chemex-ve-aksesuarlari

 Kahve Demleme Cold Drip  Soğuk Demleme Ekipmanları

https://mokapota.com/v1/go/ae/cold-drip-coffee

 Kahve Demleme Kupa Game of Thrones  Game of Thrones Kupaları :)

https://mokapota.com/v1/go/ae/game-of-thrones-kupa

 Kahve Demleme Hario Syphon  Hario ve Muadil Ürünleri

https://mokapota.com/v1/go/ae/hario-muadil

 Kahve Demleme El Degirmeni  El Değirmenleri

https://mokapota.com/v1/go/ae/kahve-degirmenleri

 Kahve Demleme Moka Pot  Moka Pot

https://mokapota.com/v1/go/ae/moka-pot

 Kahve Demleme V60 Kettle  V60 Kettle

https://mokapota.com/v1/go/ae/v60-kettle

 Kahve Demleme Terazi  Hassas Teraziler

https://mokapota.com/v1/go/ae/terazi

 Kahve Demleme Tamper  Espresso Tamperleri

https://mokapota.com/v1/go/ae/tamper

Kahve Demleme V60 Dripper  V60 Demleme Ekipmanları

https://mokapota.com/v1/go/ae/v60-dripper

 Kahve Demleme Nespresso Kapsul  BONUS :)

Nespresso Yeniden Doldurulabilir Kapsülleri

https://mokapota.com/v1/go/ae/nespresso-kapsul

 

Zararın neresinden dönerseniz kardır..

Omer Demir on TwitterOmer Demir on Youtube
Omer Demir

Basketbolun içinde büyüdü, kahveyi hep çok sevdi.

Espressoyu uzun çekti, Obradović’le kendinden geçti

Uzun yıllar profesyonel olarak müzikle uğraştı. Teknolojiye sıcak ve yakın oldu.

Gücün iyi tarafında kaldı, Palpatine’den hiç elektrik almadı.


Yorum Yazın