Hangi Kahve Makinesi ve Öğütücüyü Almalıyım?

Dışarda güzelim filtre kahve, latte, cappuccino varken evde hazır kahve içmek sizi sıktı ve evde kahve yapmayı istiyorsunuz. Kısıtlı bir miktar da bütçe ayırdınız ama; Hangi kahve makinesi? Hangi öğütücü? İlk başta hangisi alınmalı? Bir kere alıp tam mı alayım yoksa ucuz bir başlangıç seti mi? diye araştırıyorsanız bu yazıda size yardımcı olmaya gayret edeceğim. En düşük maliyetten başlayıp ev için kafi denecek maliyetlere kadar önerilerim olacak.


Eğer işletmeniz veya eviniz için tam otomatik bir kahve makinesi arıyorsanız veya daha ucuz alternatifler düşünüyorsanız hemen alttaki yazılarma göz atmanızı tavsiye ederim.

 

Bialetti French Press Kahve Makinesi

Bialetti French Press

French Press: 35-40 TL

Bir çok farklı marka ve hatta merdiven altı üreticiler bile french press üretiyorlar. Hepsini alabilirsiniz ama french preste kahveyi iyi süzmesi camın çatlamayacak kalitede olması, makinede yıkanabilir olması önemli faktörler. Bu nedenle 5-10 lira daha fazla verip bilinen üreticilerden almanızı tavsiye ederim.

Bodum French Press ve Bialetti French Press benim önerim. Bir diğer alternatif ise IKEA French Press. Bialetti’yi metro marketlerde 35 lira gibi cüzi bir rakama geçtiğimiz hafta gördüm. Bodum (büyük boy) ve ikea’yı (küçük boy) da o civarda fiatlara almıştım. Sonrasında yapacağınız şey ise alacağınız kahve çekirdeğini french press’e göre öğüttürmek ve hava ışık geçirmeyen ambalajlarında saklamak. Elbette asıl önerim kahveyi evde kendinizin öğütmesi ama öğütücünüz yok ise bu durum kaçınılmaz.


Ölçüye gelince, kahve ölçü kaşığınız varsa silme Kahe kaşığı yaklaşık 7 gr. kahve alır. Damak tadınıza göre 300ml su için 2,5/3,5 kaşık yanı 18-22 gr kahve kullanabilirsiniz. Zaten demleme kahve hazırlarken başlangıç olarak 1/16 ila  1/20 arası kahve/su oranını baz almanızı öneririm.

French Press Hakkında daha detay bilgi için:  French Press Nasıl Hazırlanır – Püf Noktaları

Okurken yazarın bu yazıya özel hazırladığı çalma listesini dinleyebilirsiniz
Bialetti Mokapot Kahve Makinesi

Bialetti Moka Pot

Moka Pot 120-200 TL

Moka Pot en eski demleme yöntemlerinden ve manuel bir kahve makinesi aslında. Bu yöntemle kahve hazırlamayı ve geçmişini Moka Pot Mu? Ne Yani Su Alta Mı Konuyor? yazımda anlatmıştım.

Moka Pot için en bilinen marka bialetti. Ancak markayla özdeş bir durum sözkonusu olduğu için fiyatları biraz pahalı. Bialetti Moka Pot alternatifi kaliteli ve kısmende daha uygun fiyatlı halini yine ikea’da bulabilmeniz mümkün. Yaklaşık 70 TL bir fiyata IKEA Moka Pot bulabilirsiniz. Ama bu üründe alınan alternatiflerin zamanla orjinalini arattığı da bir gerçek. Uzun vadeli bir ilişki düşünüyorsanız  hem yedek parça bulunabilirliği hem de içinizin rahat etmesi için orjinalinden şaşmayın.

Chemex Kahve Makinesi

Chemex

Chemex / V60 Dripper / Aeropress /Syphon: 160 – 220 – 450 TL

Chemex ve V60 Dripper, filtre kahve sevenler için  aeropress de americano sevenler için önerebileceğim demleme ekipmanları.

Aeropress plastik olduğu için yolda kırılma derdi olmadan internetten çok rahat sipariş edebilirsiniz. Aeropress’in amazon.com’da satış kanalı var. Türkiye’ye kargo dahil 35$’a almak mümkün. Sipariş vermişken 4$’a yedek filtre kağıdından da ekletin. Bu sizi oldukça uzun süre idare eder. (Edit: Bu yazıyı ilk yazdığım zamanlarda dolar kuru 2.80 civarıydı. Bu nedenle Amazon kanalını önermiştim ancak kurun şu anki durumu göz önüne alındığında yerli satış kanallarından teminetmek daha akılcı görünüyor.)

Manuel Filtre kahve makinesi olan Chemex ise cam bir malzeme olduğu için kargoda kırılma riski var. Her ne kadar iyi paketlense de Türkiye’deki kargo taşıma yöntemleri  (bkz. karpuz sergisi) göz önüne alındığında, satın aldığınız yerin bu güvenceyi verdiğine ve iyi bir deneyim sunduğuna emin olun.

V60 Dripper da hem plastik hem de porselenden üretiliyor. Plastik olanda kırılma derdi olmaz porselen olan ise küçük hacimli olduğu için chemex’e göre nispeten taşıma esnasında kırılmaya daha dayanıklıdır. Siz yine de tedbiri elden bırakmayın. Plastik olanları 50-60 TL porselen olanları ise 120 TL civarında.

Syphon demleme ise biraz daha moka pot mantığında çalışan bir yapıya sahip. Piyasada kalitesine ve markasına göre değişmekle birlikte 250-450 TL arası fiyata bulunabiliyor. Bu da yine cam bir malzeme olduğu için iyi bir paketleme oldukça elzem.

Breville Filtre Kahve Makinesi

Breville Filtre Kahve Makinesi

Filtre Kahve Makinesi: 250-750-2500 TL

Yukarıdaki önerdiklerim bir yerden sonra size tatminkar gelmeyecek. İlle de makine olsun diyeceksiniz. Özellikle espresso tutkunuz yoksa evde kahve işine başlamak için en mantıklısı filtre kahve makinesi. Her nekadar bir sonraki adımda espresso makinesi almak isteyecek olsanız da, alacağınız filtre kahve makinesinin sizin için her zaman kullanımı olacaktır.

Temelde iki tip makine var. Biri klasik tip olan cam hazneliler, diğeri ise termos özelliği gören çelik hazneliler. Aralarındaki fark ise cam haznelilerde makine açık olduğu sürece haznedeki kahve sürekli alttan ısıtılırken, çelik termos olanlarda demleme sonrasında bir ısıtma olmaz. Her iki makinede de Kahveniz yaklaşık iki saat termosta içilebilir sıcaklıkta kalır.

Makineyi az sayıda kişiye kahve hazırlamak için kullanacaksanız, kenwood kmix filtre kahve makinesi size önereceğim. Hem küçük hemde pratik olması ve iyi bir demleme sıcaklığı sunması nedeniyle benim de eş dosta önerdiğim bir model. Renkleri canlı ve her tezgahta çok rahat kendine yer bulabiliyor. Özellikle erkek okurlarımız’ın mutfak tezgahında kendilerine yer bulma çabalarını bildiğim için diyebilirim ki, bu makine eşinizden rahat onay almanızı sağlar.

Delonghi, siemens ve hatta arçelik/beko’nun modelleri de tercih edilebilir. Kaldı ki geçenlerde kendime Arçelik inlove K8115 modelini aldım. Zamanlama fonksiyonu, daha yoğun demleme gibi özellikleri ve geniş hacmli olması kararıma etki eden nedenlerdendi. Kapak kısmının sağlamlığı dışında performansından memnun olduğumu söyleyebilirim. ZAten yeni modellerde kapaktaki dizayn problemi de giderilmiş durumda.

Termos modellerde ise braun, philips ve tchibo tercihiniz olabilir: Hiçbirinde sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, çevremde kullanan arkadaşlarımdan da aksi bir yorum almadım. Sadece termos olanların zamanla içinde biriken kahve lekesini temizlemek biraz uğraştırıcı olabiliyor.

Biraz daha bütçem var uzun ömürlü bir makine alayım diyorsanız da Breville Filtre Kahve Makinesi önerim olur. Ancak Türkiye’de servis koşulları ve yüksek maliyeti dikkat etmeniz gereken nokta.

Bir diğer alternatif ise kombo ürünler. Gerçi kombo ürün tavsiye etmediğimi müdavim okuyucularımız bilirler sebebi ise biri bozulduğunda diğerini de feda etmiş olmanızdır. Yine de böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa, yani hem öğütücü hem filtre kahve makinesi bir arada bir ürün arıyorsanız Homend 5002 Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi ihtiyacınızı fayda maaliyette karşılayan bir makine olacaktır.

Delonghi ECI341 Espresso Kahve Makinesi

Delonghi ECI341

Espresso Kahve Makinesi: 550 – 950 – 2250 TL

Espresso veya espresso temelli içecekleri seviyorsanız bir espresso makine almanız sizin için kaçarı olmayan tek şey. Piyasada bir çok model olmasına karşın, Türkiyede en yaygın servis ağı Delonghi’de. Delongi merkez servise kargo ile ürünü gönderip kargo ile geri almanızda bir kolaylık. Özellikle çalışanlar için.

Bu yazıyı yayınladıktan sonra ayrıca şöyle bir yazı da hazırladım: Hangi Espresso Makinesi? Yorum ve Öneriler Bu yazıda piyasada erişebileceğiniz ürünlerin büyük bir kısmı ile ilgili fikirlerimi yazdım. Eğer espresso makinesi düşünüyorsanız mutlaka okuyun derim.

Yerli bir espresso makinesi yapılana dek (şimdi sinbo yaptı filan diyecekseniz, şu an okumayı bırakın ve uzaklaşın) düşük maliyette Türkiye için önerim delonghi olacak. Ben evimde bana göre fiyat performansta en başarılı ürünü olan EC270 modelini kullanıyorum ama maalesef artık TR’de satılmıyor. Daha alt modellerde ise plastik parçaların çokluğu beni rahatsız ettiği için size önereceğim model Delonghi EC680 ve/veya Delonghi ECI 341. Giriş seviyesi bir ürün olan Delonghi ECP 3531 ise dikkate değer.

Sevgili Hakan’ın kahve makinesi ile yaşadığı kötü deneyimlerden sonra Delonghi ECO v310-311 modellerinin ciddi sıkıntılı olduğunu söyleyebilirim. Kuvvetle muhtemel bir üretim hatası var ve bu nedenle her ne kadar çok şık görünse de bu modelden uzak durun. Nespresso, krupps tchibo gibi markaların çıkarttığı kapsüllü kahve makinelerinin almayın, zira kapsülle espresso’ya tamamen karşı biri olarak benden de bunlar için bir öneri sunmamı lütfen istemeyin. Eğer var olan espresso makinenizi değiştirmek istiyorsanız ve daha profesyone yakın bir model arıyorsanız veya bir kere alayım ama ev için en iyisini alayım gibi bir düşünceniz varsa o zaman size önerim Breville BES810 olacak. Tam otomatik bir espresso makinesi düşünüyorsanız da şu yazıma göz atmanızda fayda var Ev ve Küçük İşletmeler İçin Tam Otomatik Kahve Makinesi Tavsiyeleri

Breville BCG820 Öğütücü

Breville BCG820 Öğütücü

Öğütücü:

Piyasada kahve öğütücü olarak satılan ürünlerin büyük kısmı aslında küçük rondolar, bunlardan uzak durun. Kahve öğütme işi değirmende olur sevgili arkadaşlar. Bu rondolardan alırsanız kahve öğütmüş olmazsınız kahve çekirdeğini parçalaşmış olursunuz. Alacağınız öğütücü temelde kahveyi iki silindir disk arasında ezerek (aynı un üretiminde olduğu gibi) öğüten türden olmalı.

Alacağınız öğütücüyü Türk kahvesi öğütmekte de kullanmak istiyorsanız bu çok mümkün değil. Türk kahvesi pudra kıvamında öğütüldüğü için çok çok daha ince bir ayar gerektiriyor. Bu nedenle ev tipi öğütücülerde bunu bulmak hiç kolay değil.

Yaptığım araştırmalarda sadece Breville BCG820 Pro modelinde bu özelliğe rastladım onda da makinenin içinde ek bir ayar bölümü daha var o ayarı da en inceye getirdiğinizde Türk Kahvesi inceliğine yakın bir sonuca ulaşabiliyorsunuz ama pişirme sonrası pudra kıvamındaki Türk kahvesi hissini vermediğini de belirtmeliyim. Yine de aldığınız kahveleri bir de Türk kahvesi olarak denemek istiyorsanız bu ürün o şansı size sunacaktır. Fiyatı ise son dolar hoplaması sonrasında 1600 TL’den başlıyor. Bu kadar maliyet yüklenemem derseniz; Tchibo, Delonghi KG79 öğütücü ( Delonghi KG49 bıçaklı olduğu için önermiyorum)   yanına 30-50 TL arası alacağınız bir  Türk kahvesi el değirmeni sizi rahatlatacaktır. Türk kahvesi şart değil ama ev için güzel bir değirmen olsun derseniz de Breville BCG400 ve Delonghi KG79 güzel tercihler. Türk kahvesi için el tipi değirmen dedim ama bu tip değirmenlerin iyi kas yaptığını da hatırlatayım :)

Evde kahve işine yeni başlayan dostlar için önerilerim bunlar, merak ettiğiniz şeyler ve sorularınız olursa lütfen yorum bölümüne yazınız, elimden geldiğince yanıtlamaya gayret ederim. Yazıda bahsettiğim bütün aletlerin resimlerini ise aşağıdaki galeride görebilirsiniz.

Son olarak 1977’de içtiğiniz kahvelerin hatrı doldu, onu da hatırlatayım.
Sevgiler.


Omer Demir
twitter.com/demiromer

 

Basketbolun içinde büyüdü, kahveyi hep çok sevdi.
Espressoyu uzun çekti, Obradović’le kendinden geçti
Uzun yıllar profesyonel olarak müzikle uğraştı. Teknolojiye sıcak ve yakın oldu.
Gücün iyi tarafında kaldı, Palpatine’den hiç elektrik almadı.

  avatar
    Subscribe  
  Bilgilendirme
  Caner Ceylan
  Üye

  Hakan Alper sayesinde Delonghi ECO modelini piyasadan kaldiracak, nasil olsa Hakan hepsini ve her rengini test etti, 3 aydan fazla dayanamadilar (siyah renk 4 ayi gordu). Bu arada Breville BES860 & BES870 XL favoriler. Kahve aletleri icin cok iyi bir kaynak yazisi olmus :)

  Bu kişinin diğer yorumları
  Ali Akel
  Ziyaretçi
  Ali Akel

  Merhaba, aero press’le demlenen kahve faklı mı, yoksa espresso veya frenchpress gibi oluyor. O kadar para vermeye değer mi diye merak ediyorum. bilgi verirseniz sevinirim

  Bu kişinin diğer yorumları
  Sema Kuruahmet Güneş
  Ziyaretçi
  Sema Kuruahmet Güneş

  Merhaba, benim uzun araştırmalarımdan sonra evim için vardığım sonuç ‘Delonghi Bco 264B Kombi Espresso Kahve Makinesi’ oldu.
  Filtre kahve ve espresso (ve türevlerini) yapabiliyor. Yazınızı okuduktan sonra size de sormak istedim; böyle kombinasyon bir makine alarak çeşitlerinde istediğim sonuca ulaşabilir miyim? Yoksa ayrı ayrı mı almalı?
  Ayrıca sitenizdeki bütün kahve yazılarını okudum sanırım. Bu kaliteli ve özgün paylaşımlarınız için ayrı ayrı teşekkürler!

  Bu kişinin diğer yorumları
  Hakan Alper Kose
  Üye

  Komplels makinalarda şöyle bir sorun var. Cihazın bir kısmı bozulduğunda makineyi tümden tamirata yollamanız gerekiyor. Ömer’in bu tavsiyesinden sonra sadece espresso yapan cihaz aldım :)

  Bu kişinin diğer yorumları
  Sema Kuruahmet Güneş
  Ziyaretçi
  Sema Kuruahmet Güneş

  Hiç düşünmediğim ayrıntılarmış bunlar, en mantıklısı ayrı ayrı almak görünüyor o halde. Teşekkür ederim ilginize:) Güzel günler dilerim

  Bu kişinin diğer yorumları
  sibel Gürel
  Ziyaretçi
  sibel Gürel

  merhaba,
  Ben de Sema hanım gibi filtre kahve ve espresso türevlerini yapabilen bir kahve makinası arıyorum.
  Aşırı kahve düşkünü değilim. Türk kahvesi düşkünlüğüm var ancak hem kendim, hem de misafirlerime çeşit sunmak için bu tür bir makina ihtiyacım var. Ancak küçük mutfağımda bu iş için fazlaca yer yok.. Komple bir makina arayışım bu yüzden.. Sema hanım’a verdiğiniz cevap mantıklı ama yine de, hem yer sıkıntısı hem de aşırı kahve düşkünü olmayışım sebebi ile (dediğim gibi önceliğim Türk kahvesi :) ) bana bir makina önermenizi isteyebilir miyim??
  Ayrıca Hakan bey’in bozulma durumundaki cevabı da mantıklı ancak dediğim gibi, zaten makinam yok şu anda, benim için büyük eksiklik olmayacaktır.
  Teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  sibel Gürel
  Ziyaretçi
  sibel Gürel

  Merhaba,
  Türk kahvesi yazısı gayet keyifli idi.. Herşeyi yazmışsınız zaten, ekleyecek birşey kalmamış :)
  Filtre kahve makinası için önerilerinizi dikkate alacagım, teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  Önder
  Ziyaretçi
  Önder

  merhaba,

  Baratza Encore – Conical Burr Coffee Grinder hakkında bilginiz var mI?
  bu dediğiniz gibi rondo tipi mi yoksa olması gerektiği gibi öğütücü mü?
  yardım ederseniz sevinirim.

  Bu kişinin diğer yorumları
  taha
  Ziyaretçi
  taha

  Merhabalar. Kısa bir süre önce ikinci el Delonghi Ecov 310 modelini almıştım. Yukardaki yazınızı gördükten sonra merak edip sorayım dedim cihazda beğenmediğiniz noktalar nelerdir zira bende plastik ve 51 mm portafiltresinden memnun değilim.

  Bu kişinin diğer yorumları
  arda
  Ziyaretçi
  arda

  Merhabalar. Espresso için çekirdek kahve arayışındayım e-gurme sitesinden sipariş verecektim ancak aradığımda açmadılar maile dönmediler o yüzden pek aktif olduklarına kanaat getiremedim. Sizin tavsiye edeceğiniz veya aldığınız kahveyi sipariş üstüne kavurup paketleyip gönderen bir site?

  Bu kişinin diğer yorumları
  Ali
  Ziyaretçi
  Ali

  merhaba, el değirmeni olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz ? espresso makinem var ve türk kahvesi yapmıyorum . harionun 2 modeli var onlar gözüme takılsa da kararsız kaldım

  Bu kişinin diğer yorumları
  Hakan Alper Kose
  Üye

  Ali Bey, bende delonghinin öğütücüsü var işe de yarıyor. Delonghi nin 2 modeli var piyasada bakabilirsiniz

  Bu kişinin diğer yorumları
  mervegumMerve
  Ziyaretçi

  Delonghi KG79 Kahve Öğütme Makinesi almayı düşünüyorum sizce iyi midir? 170 tl gibi bir fiyatı var, diğerlerine kıyasla bu kadar uygun olunca kafama takıldı biraz :)

  Bu kişinin diğer yorumları
  Hakan Alper Kose
  Üye

  Yaklaşık 3 senedir kullanıyor bi sıkıntı yaşamadım. Kullanım sıklığına göre öğüten dişliyi temizlemek faydalı oluyor. Ben çöp şiş kullanıyorum temizlerken ?

  Bu kişinin diğer yorumları
  fernweh
  Ziyaretçi
  fernweh

  merhaba
  ben yeni yeni bu işe merak salan birisiyim dolayısıyla çok da bilgim yok. bütçem kısıtlı, bu yüzden çok kararsız kalıyorum.
  öncelikle french press alayım dedim. 4 kişilik bir aile olduğumuzdan 800ml-1lt arasındaki modelleri inceledim. Bodum’un fiyatı 60 tl gibi bir şey, onu alayım dedim. Ancak sonradan öğrendim ki bir de öğütme işi çıktı başımıza. Gidip starbuckstan tcihbodan öğüttürsem 1 gün gidiyormuş… Her gün her gün de gidemeyeceğime göre… O zaman da öğütücü alayım dedim, sinbonun 50 tlye var. Bu sefer de bıçaklı olmasın anlamı kalmaz dediler… delonghi filan alayım dedim 80-90 tl… etti mi 150 tl? Moka pot olayına girmiyorum bile, yine 4 kişilik alayıp dediğimde 120 tl ayrıyeten bir masraf çıkıyor. Yani bu kadar masraf edip manuel bir şekilde üstelik bu kadar da acemiyken kahve yapmak mantıklı gelmedi. Acaba diyorum şu tchiobada satılan kapsüllü 180 tl lik makineyi almak daha mı hesaplı olur? Yani öğütücüye french presse 60+80=140 tl vereceğime 40 50 tl fazla verip bir makine almak daha mantıklı değil mi? Ancak burada da aklımı çelen bazı hususlar var, yani temizliği kolay olsun 3-4 kişilik hiç değilse kahve çıksın… Kapsüllü alınca da o markaya bağımlı oluyormuşsun, filtreli alsan temizliği ölüm. Çok kararsız kaldım lütfen yardım edin.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Hande
  Ziyaretçi
  Hande

  Merhaba şuan hangi filtre kahve makinesini önerirsiniz

  Bu kişinin diğer yorumları
  Gökçe
  Ziyaretçi
  Gökçe

  Merhabalar, Fakir Cafe Passion Çekirdekli Ve Toz Filtre Kahve Makinesi almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Filtre kahve makinası ve öğütücüyü ayrı ayrı alsam daha mı iyi olur? Bilgilendirirseniz sevinirim:)

  Bu kişinin diğer yorumları
  Emel Hacer ÖZER
  Ziyaretçi
  Emel Hacer ÖZER

  Merhaba Sevgili Ömer Bey ve Hakan Bey sitenizi yeni keşfettim ve keyifle okudum. Bir kahve ve çay tiryakisiyim diyebilirim. :) ilk olarak filitre kahve makinası (delonghi) ile başlayan maceram mokapot ile devam etti. Bir yurtdışı seyahatimde Lavazza süt köpürtücü de ekledim… Bana yetiyorlardı taki İtalya’da espresso, maccihato içene kadar… Neden benim moka da yaptıgım kahvem böyle kremalı olmuyor dedim… Bialettiye falan baktım ama mokapota göre fiyatlar çok çok yuksekti tabi kur’un da etkisi var…

  Şimdiiiii bana sanki yetmiyor bu makinalar artık yani mokapot’ta yapılan espresso ile basınçlı makinalarda yapılanlar farklı mıdır ne dersiniz? Makina mı önerirsiniz? Ama uygun fiyatlı birşeyler olsun zira eşim kahve merakımdan kafayı yiyecek:))))

  Sevgiler Saygılar efenim…

  Emel

  Bu kişinin diğer yorumları
  Banu
  Ziyaretçi
  Banu

  Hakan bey iyi akşamlar sizden ricam delongh 6600 prima donna makine hakkında bilginiz var mı yardimci olursanız çok sevinirim

  Bu kişinin diğer yorumları
  Acill?
  Ziyaretçi
  Acill?

  Siemens kahve makinası aldım EQ6 serisi. Hangi tür kahve kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

  Bu kişinin diğer yorumları
  Kürşad IŞIKLILAR
  Ziyaretçi

  Merhaba , Ben Tchibo Caffisimo Classic (espresso , filtre , cay , caffe crema ) yapabilen bir makinaya sahibim. Kapsüllü makinaların kapsüllerine muhtaç kalmamak ve ekonomi açısından kapsül doldurma yöntemiyle şuan devamını sağlıyorum dahili süt köpürtücüsü ile de her türlü sütlü kahve ürünlerini yapabiliyorum. Genelde yaptığım kahve espresso oluyor. Tchiboya gidip Espresso 3 numara moka pot 5 numaraymış ben kapsül doldurma yaptığım için 4 numara çekim yaptırıyorum. Aynı mantık ile Fazla pahalıya kaçmayan bir öğütücü önerir misiniz. Amazon.de veya Yurtiçi sitelerinden de alabilirim. Tşk simdiden.

  Bu kişinin diğer yorumları
  sinan ordu
  Ziyaretçi
  sinan ordu

  Merhaba giris seviye bi kahve makınası alma arefesindeyim yazınız cok güzel insanları bilgilendiriyorsunuz yeni yeni kahve dünyasına giriyorum kapsüllü makina almayı onermiyorsuunz sanırfım ancak kapsullerde farklı farklı lezzetler va bz bunu kendimiz nasıl ayarlaya biliriz? kendi cekim kahvemizle 500 civari bir bütce ile esspiresso biraz agır geliyor süt ile yumuatilmiş kahve çeşitlerini daha cok seviyorum sizce ne almalıyım (iki gun önce bi boşluguma geldi araştırmadan nescafenin my cafe makinasını aldım 2 saat içinde geri verdim amaçsız bir makine gibi geldi) teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  sinan ordu
  Ziyaretçi
  sinan ordu

  teşekkürederim cevabınız için filtre kahve makinasına bitçe ayrımak istemiyorum aslında siziin dediginz bütcede önerebileceginiz espresso makinası ve öğütücü varmı birde süt köpürtme için ayrı birşey mi almak gerek bu durumda

  Bu kişinin diğer yorumları
  Emrah KOÇ
  Ziyaretçi
  Emrah KOÇ

  Merhaba, öncelikle kahve severler için siteniz gerçekten oldukça faydalı sizlere teşekkür ederim. ben şu an Tchibo kapsüllü makine kullanıyorum artık daha yaratıcı tatlara geçmek istiyorum ve bir Bialetti moka pot almaya karar verdim ama bazı sorular var kafamda. öncelikle moka pot ile espressodan daha hafif yani daha az sert kahveler yapmak mümkün mü? Bialetti Mukka Ekspres diye bir modelini gördüm süt ile capuccino vs yapma imkanı sağlıyor belki bu bana uygun olacak peki bunda sütsüz de pişirme imkanı var mı? Eğer olmazsa moka pot express 6 cup modeli düşünüyorum sanırım bunun haznesi de 6 x 60ml 360 ml dir herhalde ? Bir de son bir soru Bialetti nin Musa diye bir modeli var bunun diğerlerinden farkı nedir.? Kısaca sizin bana tavsiyeniz ne olacak :) yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  faruk
  Ziyaretçi
  faruk

  Merhaba, ben en temel seviyedeyim ve bi kaç haftadır kahve makinelerini araştırıyorum, filtre kahve makinesi almaya karar vermiş gibiyim Delonghi ICM 15250 ve Arçelik K 8115 KM arasında kaldım bunlardan birini önerebilme durumunuz var mıdır. Teşekkürler.

  Bu kişinin diğer yorumları
  MUSA
  Ziyaretçi
  MUSA

  Merhaba,
  Yeni yeni merak saldığım bu konuda kahve makinası almadan önce bu sayfayı bulmak çok faydalı oldu.
  esspresso ve cappucino makinası almak istiyorum otomatik olanlardan, okuduklarımdan yola çıkarak tercih etmemiz gereken marka Delonghi olduğuna karar verdim. 1500 tl bütçem var biraz daha zorlayarak 2000 tl ye kadar çıkabilirim.
  esam 04.350 , esam 2200 ve ec860.m inceledeiğim makinlardan. Bu makinalardan her hangi birini aldığımda yanına ilave olarak ne almalıyım ?

  Bu kişinin diğer yorumları
  Elif
  Ziyaretçi
  Elif

  Merhaba bu güzel yazınız için teşekkür ediyorum
  Ben kahve makinesini bir arkadaşıma hediye etmeyi düşünüyorum ve makineler konusunda çok geniş bilgiye sahip olmadığım için kafam oldukça karışık. Filtre kahve ya da espresso makinesi tercih etme konusunda kararsızım. Ben kendi evimde öğütücülü filtre kahve makinesi kullanıyorum daha çok çeşit yapabilmesi için arkadaşıma espresso makinesi almayı düşünüyorum. Yazınızı okuduktan sonra delonghi marka makineleri araştırmaya başladım. 2 tanesi benim istediğim aralıkta göründü ilki ECI 341i internette bulamıyorum diğeri ECP 3531 sizin bu fiyat civarında başka bir öneriniz var mı ya da herhangi bir makineye sahip olmayan arkadaşıma başlangıç için nasıl bir makine almam uygun olur?

  Bu kişinin diğer yorumları
  hande
  Ziyaretçi
  hande

  merhaba, delonghi markalı filtre kahve makinelerinin olması gerekenden daha soğuk kahve yaptığını söylüyorlar, bu konuda bir bilginiz var mıdır? zira bütçeme uygun model alternatifleri vardı bu markanın, tereddüte düştüm

  Bu kişinin diğer yorumları
  isa
  Ziyaretçi
  isa

  Merhaba; yorumlariniz okuyunca bana yardimci olabilirsiniz diye yazmak istedim.
  20 kisinin calistigi isyerimize bir tam otomatik kahve makinesi almak istiyoruz. Bu konuda bilgili degiliz çok model ve ozellik var. Açikcasi kahve tiryakiside degiliz ama misafirlerimize cesit olsun, calisanlarimizin performansi arysin diye dusunuyorum.

  Oğutuculu bir model istiyorum. sizce; Delonghi primadonna 6900, delonghi 6600, krups EA829D, yada sizin onerebileceginiz bir marka veya model varmidir. Karar vermemde yardimci olursaniz cok sevinirim. Şimdiden tesekkurler.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Melissa Sirazi
  Ziyaretçi
  Melissa Sirazi

  Merhabalar. Ben yaklasık bir senedir breville espresso makinesi kullanıyorum ve oldukça memnunum ancak bialettinin mukka expressini görünce birkaç video izledikten sonra almaya karar verdim. Şöyle ki çalışma prensibi çok hos geldiğinden bu potu kullanmak istedim ama malesef 3 kahve yapısımdan birinde potun birleşme kısmından buharlaşma süresince kahve sızıyor. Bunun sebebi acaba kullanım hatası mı? Ya da nasıl bir kullanım hatası olabilir desem daha dogru olacak sanki. henüz yeni olan contasının akıtıyor olabileceğine pek ihtimal veremedim ama size danısmak istedim. İlginize tesekkürlerimle…

  Bu kişinin diğer yorumları
  Muharrem ATA
  Ziyaretçi

  Merhabalar,

  French Press ve Moka Pot kullanarak yumuşak içimli bir kahve elde edebilir miyim acaba? Türk kahvesini maalesef içemiyorum . Tadı acı geliyor fakat bir kez starbucks’ta white chocolate mocha içmiş ve çok memnun kalmıştım. white chocolate mocha’yı hangi tür moka pot ile elde edebilirim acaba? Ve hangi kahveyi kullanmam daha iyi olacaktır. Selamlar.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Can Turan
  Ziyaretçi
  Can Turan

  Merhabalar;
  Öncelikle bu güzel bilgilendirmeler için teşekkürler. Bir kaç gün içerisinde Arçelik K8580 Eternity filtre kahve makinesı geçecek.Öncelikle öğütme işlemi için el değirmeni nasıl olur ? Yani incelik ayarı yapabilir miyim sizce? (yeni başlamış birisi olarak)
  Ya da Delonghi KG79’u bu iş için uygun mudur ? Elbette başka önerilere de açığım.:) Bu arada umarım makine konusunda güzel seçim yapmışımdır.Sizinde Arçelik marka ürün kullanmanız beni teşvik etti.Teşekkür ederim.:)

  Bu kişinin diğer yorumları
  kemal çalışkan
  Ziyaretçi
  kemal çalışkan

  Merhaba, yeni ofisimize bir kahve makinesi almak istiyoruz. İçtiğimiz tek kahve americano.Çok kalabalık bir ofisimiz yok 2-3 kişi ve günde 2-3 fincan ancak içiyoruz.(normal nescafe jacobs vs. içiyoruz şuan için) . çok fazla model ve seçenek var, ancak biz sadece americano içtiğimizden belki spesifik bir tavsiyeniz olur diye yazmak istedim. şimdiden teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  Can Turan
  Ziyaretçi
  Can Turan

  Hakan Bey sizlere bir sorum olacaktı.Delonghi KG79 öğütücü’de filtre kahve makinası için(kağıt filtre kullanıyorum)sizce ayarlar nasıl olmalıdır?(çekim ve incelik olarak) Teşekkür ederim ilginize,bol kahveli günler! :)

  Bu kişinin diğer yorumları
  serpil
  Ziyaretçi
  serpil

  Bilgisizliğimi mazur görün ama hiç kahve makinesi kullanmadım.Yazınızda ve yorumlarda yeni başlayanlar için filtre kahve makinesi önermişsiniz.Peki dışarıda capuccino,latte içmeye bayılanlar filtre kahve makinesiyle bunları evde yapabilirler mi?Ek bir alet daha mı almak gerekir?

  Bu kişinin diğer yorumları
  hasan
  Ziyaretçi
  hasan

  merhaba.bende uzun araştırmalar sonucu fiyat kalite açısından delonghi eco 311 aldım.keşke almadan önce bu yazıyı okusaydım.makine 2.haftasında kendi kendine kapanmaya ve sıcak su haznesinden su sızdırmaya başladı.garantiye gönderdim yeni makine göndericekler ama bakalım onda da aynı sıkıntıları yaşıcak mıyız.bilgilendirme amaçlı yazıyorum katkılarınızdan dolayı sizede teşekkür ediyorum.

  Bu kişinin diğer yorumları
  barış
  Ziyaretçi
  barış

  Merhabalar,yazınızı keyifle okudum :) Kapsül vb. şeylere bağımlı olmamak,yeni çekilmiş kahveyi espresso haline getirecek bir makine almak istiyorum.Makinenin manuel olması problem olmayacaktır. Espresso makineleri için tavsiyeleriniz Delonghi ecp35.31-ec680-ec685-eci 341 modelleri gayet güzel görünüyor fakat bu işlerden pek anlamadığım için danışayım diyorum. Bu modellerin tasarım haricinde ne gibi farklılıkları var ? Sıcak süt elde etmek istersek sütü ayrı bir yerde mi ısıtmamız gerekiyor yoksa köpürtücü aynı anda ısıtma işlevi de görüyor mu? Örneğin 35.31’in köpürtme çubuğunun üzerinde hot milk-cappucino ayarı var sanırım diğer modellerde böyle bir şey göremedim. Cevabınızı bekliyorum,teşekkürler.

  Bu kişinin diğer yorumları
  golloryTahir
  Ziyaretçi

  Merhabalar,

  HD7567/70 | Philips filtre kahve makinesi kullanıyorum.Kahve değirmeni olarak Delonghi Kg 49 kullanmaktayım.DElonghi bıçak ile öğütme yaptığı için bütünleşik bir ürün almak istedim.Tavsiye ettiğiniz Homend 5002 modeli öğütme işlemini bıçaksız mı hallediyor?

  Bu kişinin diğer yorumları
  varol can
  Ziyaretçi
  varol can

  Delonghi Profesyonel Konik Değirmenli Kahve Öğütücüsü KG521.M almayı düşünüyorum, cihaz hakkındaki yorumlara ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

  Bu kişinin diğer yorumları
  seçil
  Ziyaretçi
  seçil

  merhabalar.ben tam otomatik bir makine almayı düşünüyorum.esam6900 ile breville bes 870 arasında farklar varmıdır?şu ana kadar araştırdıklarımda bu ikisi arasında kaldım.

  Bu kişinin diğer yorumları
  dimetokavi
  Ziyaretçi
  dimetokavi

  Merhaba,
  Yazıyı ve yorumların hepsini okudum. Niyetim giriş seviyesinde yer alan, sizin belirttiğiniz Arçelik’ten almak idi. Ancak hem Mediamarkt’ta hem de A101’de Delonghi’nin ICM2B modelinin 109₺ gibi fiyata satıldığını gördüm. Fakat sizin Delonghi’nin bu giriş modellerinin bazılarında plastik aksamdan kaynaklanan sızdırma gibi sıkıntıların olduğunu yazdığınızı hatırlıyorum; Acaba bu model hakkında bir bilginiz var mı?

  Bu kişinin diğer yorumları
  ozcan
  Ziyaretçi
  ozcan

  Mokada tek çözüm var. Bialetti Brikka (şapkalı model). İki yıldır kullanıyorum. Ev ve ofiste kişisel kullanım için bence en optimum seçenek. Yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama Ikea önerisini görünce yazma gereği duydum. Zira Ikea iki kişi için bile büyük, paslanmaz çelik ve içindeki dar yerleri temizlemek (özellikle ilk kullanımdan önce) nerdeyse imkansız. Aldım ve kullanamadım. İlk bakışta paslanmaz gövde daha iyi gibi görünse de paslanmaz çelik kahvenin tadını bozuyor.

  Bir uyarı: Mokada cezve büyüdükçe alt ve üst parçaları sızdırmaz bir şekilde sıkmak ciddi güç istiyor.

  Bu kişinin diğer yorumları
  ilknur
  Ziyaretçi
  ilknur

  merhaba yazı ve yorumları okudum kızım için kahve makinesi alıcam.kıbrısta kullacak.biz evde nescafenin makinesini kullanıyoruz.delonghi nin 680 685 ve 3531 arasında kaldım aralarındaki fark nedir hangini alayım.kendisi iyi bir kahve tüketicisidir.birde kahveyi öğütülmüş alabilirmiyiz. kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim eylülde okula başlayacak teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  Müge Aydın
  Ziyaretçi
  Müge Aydın

  Merhaba Ömer bey, bende eşime hediye olarak filtre kahve makinesi almayı düşünüyorum.Ancak sizin önerdiğiniz modeller bütçemi biraz aşıyor.eşim aeropress Kenya’yı çok seviyor plastik aksamı olduğu için alıp almama konusunda kararsız kaldım.Arçelik k 81115 KM in love modeli Hakkında görüşleriniz nelerdir ?

  Bu kişinin diğer yorumları
  Duygu Keskin
  Ziyaretçi
  Duygu Keskin

  Merhaba, uzun süredir bodum marka french press kullanıyoruz ve kahve makinesine pek ihtiyaç duymadık. Ancak bu yılın sonuna kadar kullanmak zorunda olduğumuz millerimizle shop&miles tan ne alabiliriz diye bakarken karşımıza Arçelik K 8580 Eternity Filtre Kahve Makinesi çıktı :) Ancak artık temin edilemeyen bir ürün olduğundan hiçbir yorum bulamadım ve sizin sayfanıza rastladım. Tavsiye eder misiniz? Uygun fiyatlı filtre kahve makinelerinin genel sorunu kahveyi tam olarak sıcak çıkarmamaları. Sırf bu sebepten Türkiye’deki kahve makinelerine güvenip alamıyorum. Bu model hakkında ne dersiniz? Teşekkürler.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Emel Özer
  Ziyaretçi
  Emel Özer

  Tekrar merhabalar ekspresi makinası tavsiyelerini için daha önce yazmıştım ve cevaplamıştınız ama son iki sorum olacak sizlere 🙈 Delica 680 veya 685 alacağım sizin Öner’inizle aralarındaki fark altına konulan bardak büyüklüğü ve 685 de hem köpürterek ısıtma hem köpürtmesen ısıtma olmasıymış. Brinci sorum bu fark çok önemli mi şimdi alsanız hangisini alırsınız? İkinci sorumda bu makinanın kahvesinin soğuk olduğu yeteri kadar sıcak olmadığı şeklinde yorumlar okudum siz ne dersiniZ şimdiden teşekkürler… sevgiler

  Bu kişinin diğer yorumları
  dimetokavi
  Ziyaretçi
  dimetokavi

  Merhaba,
  Bir ay öncesinde -belki daha fazla- Arçelik’in K 8580 modeli hakkında soru sormuştum ve sizin tavsiyeleriniz üzerine ancak dün satın alabildim. Ve hepi topu iki deneme yapabildim. O da Starbucks’un Kenya adındaki paketiyle. Zamanla seveceğim türü bulacağımı tahmin ediyorum.. Ancak sormak istediğim soru şu, zira kullanım kitapçığında pek açıklayıcı bilgilere erişemedim; Kaça kaç bir oran seçmeliyim. Bu dünyaya yeni adım atmış birisine ne önerirsiniz?

  Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Mustafa ÖZKAN
  Ziyaretçi
  Mustafa ÖZKAN

  Merhaba,
  Ben bazı kahve öğütücüleri hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Öncelikle WMF 417060011 kahve öğütücüsü değirmen şeklinde mi; yoksa bıçaklı bir öğütücü mü? Ben çalışma prensibini tam anlayamadım. Eğer değirmen şeklinde ise bu modeli önerir misini? Evde kullanım ve ayda 300-350 gr kahve öğütecek biri için WMF 417060011, DELONGHI KG79 veyahut Hario’nun el değirmenleri mi kullanım ve homojen öğütme açısından daha faydalı olur hem french press, hem filtre kahve makinesi hem de espresso makinesinde.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Serdar Çubuk
  Ziyaretçi
  Serdar Çubuk

  Merhaba,
  Daha önceden bialetti moka pot kullanıyordum. işi biraz daha ilerletip espresso makinesi almaya karar verdim. yazılarınızda Delonghi ec685 i tavsiye ettiğinizi gördüm onu almaya karar verdim. Kahve değirmeni olarak da piyasaya yeni çıkan Delonghi kg521 kahve değirmenini aldım. Delonghi kg521 kahve değirmeni nasıldır acaba sizden fikirlerinizi alabilir miyim? Birde çekirdek kahve olarak da starbucks ın kahvelerini kullanıyorum. çekirdek kahve olarak starbucks pek övülmüyor acaba önere bileceğiniz çekirdek kahve var mı?

  Bu kişinin diğer yorumları
  Demir
  Ziyaretçi
  Demir

  Merhaba,
  Hakan Bey 311 serisini önermiyordu ve yukarıda artık vintage serisinin imalattan kalktığı
  yazılı.
  Aynı olumsuz yorum Delonghi Eco 311.BG Icona için de geçerli mi?
  Bunlar her e-ticaret sitesinde var.
  Dizayn ve renk çeşidi olarak bu seri bana göre çok güzel….ama bozulacaksa neye yarar :)

  Bu kişinin diğer yorumları
  Demir
  Ziyaretçi
  Demir

  Şişmanlardan bunları kastediyorsunuz sanırım ?:

  https://1drv.ms/i/s!Am4yMVdZjYGS_EKWzBTs0gJddG7U

  Bu kişinin diğer yorumları
  Çağdaş
  Ziyaretçi
  Çağdaş

  Çok güzel bir yazı teşekkürler. Benim acil olarak bir hediye almak istiyorum ve aklımda filtre kahve makinesi almak var. Acaba kağıt filtreli almak mı yoksa metal filtreli almak mı mantıklı.Metal filtreliler kağıtla da kullanılabiliyor mu… Ne kadar hızlı cevap benim için o kadar iyi olacak, son dakikaya bıraktım hediyeyi.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Didem
  Ziyaretçi
  Didem

  Merhaba,
  Yazınız benim için çok iyi bir yol gösterici oldu. Espresso makinesi almak istiyorum. Süt köpürtücü çubuk da benim için önemli, çünkü latte art öğrenmeye çalışıyorum. Breville bütçemi biraz zorlayacak ama okuduğum kadarıyla en iyisi o. Sizce bu makine işimi görür mü? Bir de öğütücü kısmı var tabi, gönül brevilleden yana ama malum bütçe elvermeyecek, delonghi kg79 işimi görecek midir? Yoksa bekleyip daha iyi bir sey mi almalıyım?

  Bu kişinin diğer yorumları
  ligia
  Ziyaretçi
  ligia

  merhaba. hediye olarak kahve makinesi ve kahve değirmeni alacağım. Tchibo Cafissimo Latte Bianco kahve makinesi almayı düşünüyorum. Espresso, Caffè Crema, Filtre kahve, Çay, Cappuccino ve Süt Köpüğü özellikleri var. öğütücü olarak da Barista Kahve Değirmeni almayı düşünüyorum yine Tchibo’ dan. ürünlerin iyi olduğunu düşünüyorum. sizin fikriniz nedir? teşekkürler.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Dicle
  Ziyaretçi
  Dicle

  Merhaba, kahve öğütme ile ilgili araştırma yaparken sitenize denk geldim. Keşke daha önce görseymişim çünkü haziran ayında delonghi eco serisi espresso makinesi aldık. Ve sizin yaşadığınız sorunların bir kısmı bizde de var. Ama asıl sorun pota koyduğumuz kahveyi akıtamaması. Resmen damla damla akıyor. Starbucksta espressodan biraz daha kalın olsun dediğimizde 4 numarada çektiklerini söylediler ama şu an eskisine oranla daha kötü. Starbuckstan aldığımız çekirdek kahveyi hangi ayarda çekmelerini söylemeliyiz. Ya da sorun kahvede değil makine midir acaba?
  Bir de krema potunda kapsül kahve yapılabildiğini okumuştum, acaba siz hiç denediniz mi? Belki üşengeç zamanlarda kullanmak üzere bir iki kapsül alabilirim diye düşünüyorum.
  Teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  bengu
  Ziyaretçi
  bengu

  Mrhb.Bu öğütücüler hakkında ne düşünürsünüz. Ariete -Delonghi Electric Coffee Grinder – Professional Heavy Duty Stainless Steel, Conical Burr – Ultra Fine Grind, Adjustable Cup Size, 15 Fine – Coarse Grind Size Settings,Capresso 560.04 Infinity Conical Burr Grinder, Stainless Finish,Capresso 560.01 Infinity Conical Burr, Black,Capresso 560.04 Infinity Conical Burr Coffee Grinder Kit… Daha uygun fiyatlı olarakta KRUPS GVX1-14 Coffee Grinder with Grid Size and Cup Selection and Stainless Steel Conical Burr, Black,KRUPS GVX212 Coffee Grinder with Grind Size and Cup Selection and Stainless Steel Flat Burr Grinder, 8-Ounce, Black markalarına ne dersiniz. Saygılar…

  Bu kişinin diğer yorumları
  Ahsen
  Ziyaretçi
  Ahsen

  Merhabalar Ömer bey,kahveseverlerin mutlaka takip etmesini gereken bir sayfanız var zevkle takip ediyorum.Bir çok yorum ve önerilerinizi okudum ama yine ne yapacağımı bilemedim.Eşimle filitre kahve içmeyi çok seviyoruz evime ayrı öğütücü ve ayrı kahve makinası almak istiyorum uygun fiyatlı birşeyler arıyorum tezgahta yer de fazla yer kaplamasın istiyorum.Siz kahve makinası olarak Arçelik kullanıyormuşsunuz onu bir tarafa yazdım:) ama öğütücü olarak yardımınıza ihtiyacım ama alternatif kahve makinası tavsiyenizde olursa çok sevinirim.İyi çalışmalar

  Bu kişinin diğer yorumları
  Serhat
  Ziyaretçi
  Serhat

  Merhabalar Ömer bey,Filitre kahve makinası almak istiyorum 2 makina arasında kaldım biri Delonghi ICM 15250 diğeri ise Arçelik inlove K8115 sizce hangisini tercih etmeliyim.Evde kullanacağım günde 1-2 fincan tüketeceğim.Özellikleri hemen hemen aynı gibi ama kararsızım önerilerinize ihtiyacım var.Sevgiler…

  Bu kişinin diğer yorumları
  Serhat
  Ziyaretçi
  Serhat

  Çok teşekkür ederim karar Arçelik oldu:)

  Bu kişinin diğer yorumları
  bülent
  Ziyaretçi
  bülent

  merhaba yazinizi bastan asagi okudum cok yardimci oldu delonghi 685 ve ögütücü ise delonghi kg79 almaya karar verdim 6 senedir nescafe mycafe makine kullaniyordum artik bozuldu nescafe gold kahveleri kaldi 3 kova 200gr bunlari delonghi 685 üzerinde kullanabilir miyim ? ögütmeyi de düsündüm bir kac kahve dükkanina sordum nescafe gold kahveleri espresso ayarlarina getirilmezmis cekirdekten olmali diyorlar…. nasil yapacagim ben bu nescafe kahveleri 1 aydir öyle bardaga koyup iciyorum dogru duzgun tad alamiyorum sizin bi fikriniz var mi? yardimci olursaniz sevinirim

  Bu kişinin diğer yorumları
  dimetokavi
  Ziyaretçi
  dimetokavi

  Merhaba,

  Ekim (2017) ayında size danışarak Arçelik’in K8580 modelini aldım. Yine size danışarak bir su ve kahve oranı tutturdum, ki kahve içmediğimiz gün olmadı. Ancak yaklaşık üç hafta önce cihazın karafını/sürahisini kırdım. Elbette hemen servise gittim ve durumu anlatarak yeni bir karaf istedim. Bana Ankara’da bulunmadığını, İzmir’den getirtebileceklerini söylediler. Hay hay dedim ve tedarik sürecini başlattım. İki hafta içinde dönüş yapılmayınca Arçelik merkezini aradım; Servis tarafından kayıt yapılmadığı, ürünün tedarik sürecinin belirsiz olduğu yönünde bilgilendirildim. Bende bu durumda ürünü kullanamadığımı belirterek iade etmek istediğimi söyledim. Bir gün sonra dilersem, ürüne ödediğim paranın 3’te ikisi kadar parayı Arçelik’e ödersem değişim yapılacağı söylendi. Haliyle kabûl etmedim.

  Şimdi, bütün bunları yazma nedenim, ürünü almak isteyenlerin Arçelik tarafından yarı yolda bırakılacaklarını bilmeleri; Müşteri memnuniyeti önemsenmiyor… Ayrıca, bu mağduriyeti giderebilmek adına -yan sanayi- karaf/sürahi temini yapabilir miyiz? Zira internette hemen hiç bir kaynağa erişemedim.

  Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

  Bu kişinin diğer yorumları
  bülent
  Ziyaretçi
  bülent

  ömer bey söylediklerini aynen yaptim :) tavsiye icin tskler ;) delonghi 685 makinayi aldim bugunde 2 cesit kahve aldim biri kolombiya digeri ise guatemala ilk kez her iki kahveyi de denedim espresso cekiminde cektirdim ama bekledigim kahve kokusu ve üzerinde olan kremasi olmadi belki kahveden belki benden kaynakli kahve tadinda ufak bir metal mi su sertligi mi emin degilim dilime carpiyor resmen kahve yi biraz beklettigimde o dilime carpan sey tamamen yok oluyor.. kahve hafif cok az tadi var nasil yapmaliyim aci kahve bol kahve kokulu ve kremali önerilerini bekliyorum tskler…

  Bu kişinin diğer yorumları
  bülent
  Ziyaretçi
  bülent

  Ömer bey beni aydınlattığın için çook tskler..

  Bu kişinin diğer yorumları
  dimetokavi
  Ziyaretçi
  dimetokavi

  Merhaba,

  Gecikmeli olarak yanıt verebildiğim için üzgünüm. Ancak maalesef bilgisayar başına geçemedim. Süreci kaldığı yerden anlatayım; Tüketici hakem heyetine başvurmadan sorunu hallettim.

  Bana en son, ürüne ödediğim paranın 3’te 2’si kadar ödediğim taktirde değişiklik yapabileceklerini söylemelerinden bir kaç gün sonra merkezlerini tekrar aradım. Durumu en başından -yukarıda anlattığımdan daha ayrıntılı bir şekilde- anlattım. Önlerinde zaten açılmış kayıt olduğu için mağduriyetime hak verdiler ve üst birimleriyle konuşacaklarını söylediler. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, görüşme esnasında hatta bekletip yine üst birimlerine bilgi verdiler. Ben bu görüşmede -ve öncesinde yaptığım görüşmelerde- makineden çok memnun olduğumu ısrarla belirttim. Sayfanıza atıfta bulunarak olumlu yorum yaptığımı ve yaşadığım mağduriyeti de yazacağımı belirttim. Ne kadar nüfûz edebildi, bilemiyorum tabii..
  En son yaptığım görüşmeden bir ya da iki gün sonra Arçelik müşteri hizmetlerinden arandım; 50 TL karşılığında cihazı yenisiyle değiştireceklerini söylediler. Sürecin başında zaten servis, kargo ve KDV hariç 35 TL ödeyeceğimi belirtmişti karaf için. Ben de haliyle kabul ettim ve yaklaşık beş günde de cihazın değişimini tamamladım.

  Bu sancılı süre içinde Arçelik tarafından -servis ve müşteri hizmetleri- öğrendiğim cihaz yerli üretim değil. Evet altında zaten “Made In China” ibaresi var ama anladığım kadarıyla hiç bir parçası Türkiye’de üretilmiyor. Çünkü ilk önceleri İzmir’deki fabrikada üretilecek olan karaf, en son yurt dışından ithal edilecekti. Ve şu anda, hiç bir yerde bu cihazın, karaf gibi en kırılgan parçasının yedeği yok.

  Yol gösterici yorumlarınız ve destekleriniz için -tekrar- teşekkür ederim. Son olarak, cihazdan memnun ama servis ve müşteri memnuniyeti gözetmeyen firma mağduru olarak maalesef cihazı kimseye tavsiye etmiyorum.

  Bu kişinin diğer yorumları
  dimetokavi
  Ziyaretçi
  dimetokavi

  Çok teşekkür ederim Ömer Bey.

  Bu kişinin diğer yorumları
  ziya
  Ziyaretçi
  ziya

  Sayın Hakan veya Ömer Bey,elimde 900 tl kadar bir param var. Espresso için gerekli bir öğütücü almak istiyorum. Starbuckstaki arkadaşlar bir paket kahveyi üç kez ögütmekten sıkıldılar, bende onlara rica edip eğilip bükülmekten. Bu nedenle bana yardımcı olursanız sevinirim.Unutmadan elimde 3 alternatifim var Solis scala 166,DeLonghi KG521 son olarakta becerebilir miyim bilmiyorum Amazondan Breville Bcg 820. Saygılar

  Bu kişinin diğer yorumları
  ecenur
  Ziyaretçi
  ecenur

  Ustadım herkese bu öğütücü konusunda fikir veriyorsunuz ben de sizden yardım almak isterim. Breville marka ürünler herkesin gönlündeki aslan ama Türkiye fiyatları ateş pahası bende bu yüzden size Hario V60 ve Cunill Tranquilo 2 adındaki iki öğütücüyü sormak isterim.Tabii bende Ziya bey gibi esspresso tutkunuyum. Şimdiden teşekkürler…

  Bu kişinin diğer yorumları
  ecenur
  Ziyaretçi
  ecenur

  Ömer Bey yorumlarınız için çok sağ olun .Ben Hario V60 EVCG-8B-E kastederek bilgi istemiştim
  Benim için bu öğütücü hakkındaki fikrinizi de söylerseniz beni çok mutlu ederseniz. Şimdiden sağolun…

  Bu kişinin diğer yorumları
  Orçun
  Ziyaretçi
  Orçun

  Ömer bey birsey merak ettim bu nespresso onermeme sebebiniz nedir acaba kullaniyorum sahsen merak ettim

  Bu kişinin diğer yorumları
  Gizem Hazal
  Ziyaretçi
  Gizem Hazal

  Herkese selamlar.Burada birkaç kişiye öğütücü konusunda fikir vermişsiniz. Bende bozulan öğütücümün yerine iyi bir esspresso ayarı verecek yeni bir makina almak istiyorum. Graef CM 800 hakkındaki fikriniz nedir?tşklr

  Bu kişinin diğer yorumları
  hazal
  Ziyaretçi
  hazal

  Yardımlarınız için çok teşekkürler çok kibarsınız…

  Bu kişinin diğer yorumları
  Orçun
  Ziyaretçi
  Orçun

  Tesekkurler Ömer bey arastirma sonucu 2.el breville 820 ve yaninda grinder 820 model 2side 1700 tlye almaya karar verdim 2sini siz nedersiniz?

  Bu kişinin diğer yorumları
  Orçun
  Ziyaretçi
  Orçun

  Almaya karar verdim ama tabi size sormadan almadim ne dusunuyorsunuz bu bahsettigim modeller ile alakali dogru kararmi size sormak istedim almalimiyim diye 😊

  Bu kişinin diğer yorumları
  Orçun
  Ziyaretçi
  Orçun

  Cok tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin 😊

  Bu kişinin diğer yorumları
  Ahmet ceri
  Ziyaretçi
  Ahmet ceri

  Ömer ve Hakan Bey merhabalar yazılarınızı ilgi ve keyifle okumaktayım ufak ölcekli bir cafe işletmekteyim nespresso pro makine kullanmaktayım bildiğiniz gibi kapsul malıyetim coookkkk yuksek tek avantajı saklama ve kolay kullanım .bu sezon için yasılarınızdan okuyarak aeropress aldım ek olarak syphone ve v60 ıcın drıpper almak ıstıyorum cok farklı fıyatlar bulunmakta fıyat performans olarak dusuk butce ve deneme amaclı onerecegınız tıp ve markalar fıkırlerınızı rıca edecegim

  Bu kişinin diğer yorumları
  trackback

  […] Dimetokavi isimli okuyucumuzun yorumlarıhttps://mokapota.com/v1/kahve/hangi-kahve-makinesi-ve-ogutucuyu-almaliyim/768#comment-2854https://mokapota.com/v1/kahve/hangi-kahve-makinesi-ve-ogutucuyu-almaliyim/768#comment-2884 […]

  Bu kişinin diğer yorumları
  Arzu
  Ziyaretçi
  Arzu

  Merhabalar Ömer bey,tavsiyeniz üzerine filitre kahve makinamı (Arçelik k8115)ve öğütücümü ( Delonghi kg79) aldım.Dün çeşitli çekirdek kahvelerimi de aldım:)Bir heyecanla ilk kahvemi demleyecektim ki benim 3 yaşında ki ufaklık cam karafı makinadan alıp tam 2 defa öyle bir fırlattı ki karaf yerde taklalar atmaya başladı hakikaten camı sağlammış ki kırılmadı fakat kapakla sapını tutan plastik parça kırıldı:( mecburen değiştireceğim.Herseye rağmen kahvemi yaptım fakat kıvamı tutturamadım artık deneye deneye bir ara tutturacağım:))öğütme makinasının kitapçığında 1 yemek kaşığı çekirdek kahve 1 fincana yeterli diyor.Kahve makinasının kitapçığında ise içinden çıkan ölçek ile bir bardağa bir ölçek öğütülmüş kahve koyulmasını önermiş.Ben kahve makinasının önerisini dikkate aldım.Kahvenin pek tadını alamadım az oldu sanki:)Siz ne önerirsiniz acaba?

  Bu kişinin diğer yorumları
  Arzu
  Ziyaretçi
  Arzu

  Çok teşekkür ederim Ömer bey.Dediğiniz ölçüde kahvem Harika oldu:) Makinanın kitapçığında en az 4 fincanlık hazırlayın diyor eşimle bize yetiyor ama daha az da hazırlanabilir sanırsam:)

  Bu kişinin diğer yorumları
  Bilgin onur
  Ziyaretçi
  Bilgin onur

  Merhaba Ömer bey. Biradere kahve makinası hediye edeyim derken biraz araştırdım iyisini alayım diye ama benim ilgimi çok çekti. Ve her aceminin sorduğu soruya geldim hangisini alayım? Biraz bilgi edindim ama benim sorum şu;kafamda delonghi 865 var ama uğraşmayayım (yani birde öğütücü almak gibi) otomatik mi alayım diye?Çok kafa yoruyorum gibi geliyor bana. Makinemi iyi olmalı öğütücü mü yoksa yeni kavrulmuşmu olmalı? Teşekkürler

  Bu kişinin diğer yorumları
  Didem
  Ziyaretçi
  Didem

  Merhaba, evde tek kahve içen benim, ben de haftada 2-3 bardak içerim. O nedenle makine yerine bir adet french press aldım kendime. Öğütücü olarak da yine makinelere 300-500 tl harcamak istemiyorum. El değirmenleri olarak Sözen el değirmeni filan tavsiye ediliyor. Ama french press ayarında düzgün öğütebiliyor mu bunlar tereddüt ediyorum. French press için el değirmeni ne tavsiye edersiniz acaba? Teşekkür ediyorum şimdiden.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Efe Çınar
  Ziyaretçi
  Efe Çınar

  Merhaba!
  Alt segment olarak f/p şeklinde bu 2 ürüne kanaat verdim. https://mokapota.com/v1/urun/tchibo-kahve-ogutucu ve delonghi kg79 u karşılaştırabilir misiniz? Karar veremiyorum. Pek bilgi de yok ortamda. French press ve moka pot için alacağım(sonradan aeropress,v60dripping ,chemex e yönelebilirim.). Direkt şunu al deseniz de olur.
  Teşekkürler. Saygılar.

  Bu kişinin diğer yorumları
  fabian
  Ziyaretçi
  fabian

  Merhaba, Öncelikle bir sorum olacak Cold Brew mi Cold Drip mi ikisi arasındaki ayrımı bir türlü anlyamadım ? Bir de hangisi tercih edilmeli ? internette bazı yazılarda Cold Drip bazılarında Cold Brew denilmiş çok kafam karıştı ? . Ayrıca bunlar için ev için hangi alet alınabilir ?. Öğütücü olarak Breville var gerçekten çok iyi espresso için ise Delonghi Dedica kullanıyorum ama sıcak havalarda takdir edersiniz ki Soğuk kahve hem kahvaltıda hem de akşamları iyi oluyor. Yardımlarınızı rica ediyorum :)

  Bu kişinin diğer yorumları
  göknur aktaş
  Ziyaretçi
  göknur aktaş

  Öncelikle merhaba,
  Eşime hediye olarak filtre kahve makinesi almak istiyorum yorumlarınızı dikkate inceledim. Sizin de kullandığınız Arçelik in love serisi mantıklı geldi ancak yanına birde kahve öğütücüsü almak gerek diye düşünüyorum.
  Filtre kahve makinesinin ve yine önerdiğiniz Delonghi KG79 öğütücünün aynı fiyatta olması kafamı karıştırdı.
  Bu sebeple Homend 5002 Coffeebreak Filtre Kahve Makinesi öğütücü dahil bir ürün acaba daha kullanışlı olur mu birde bu ürünün öğütücüsü önerdiğiniz değirmen tipinde mi( bıçaklı olmayan)
  1000 tllik bir bütçe ayırdım aslında 350tl öğütücü desek 650tl civarı bir makine öneriniz varsa onuda ayrıca öğrenmek isterim.
  Şimdiden çok teşekkürler,

  Bu kişinin diğer yorumları
  göknur aktaş
  Ziyaretçi
  göknur aktaş

  Hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim peki son satırda sorduğum sorum için cevabınız nedir? Arçelik dışında bir ürün alacaksanız sizin tercihiniz ne olurdu. [öğütücüyü sepete ekledim bile :)]

  Bu kişinin diğer yorumları
  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet

  Güzel yazı ve bilgilendirmeler için teşekkürler. 2 sorum olacak. Espresso makinesinde delonghi ec685 ve ec 850.m arasında kaldım farklari veya Geri bildirimi hangisinin daha iyi? Diğer sorum öğütücü için kg521 düşünüyordum ama kötü yorumlari okuyunca vazgecip bütçeyi artirdim. Breville smart grinder pro , cunill tranquil 2 ve cunill tron arasında kaldım Sizce hangisi doğru seçim olacak ? 2300 lira kadar bütçem var önerilerinize her daim açığım. Cunill hakıında çok bilgi bulamadım (kalınlık ayari nasıl yapılıyor? Breville gibi yaptığımız kalınlığı görebilir miyiz yoksa göz kararı mı) Bu arada Türk kahvesini sözenle çekiyorum. Öğütücü ile espresso filtre ve French press için kullanacağım. Uzun yazı için kusura bakmayın. Cevaplayabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

  Bu kişinin diğer yorumları
  Ilgın
  Ziyaretçi
  Ilgın

  Merhabalar,
  Yazılarınızı ve yorumları günlerdir okuyorum:) evde acemice kullanacağım(ilk defa kahve makinası arayışına girdim.) bir kahve makinası bulmaya çalışıyorum. Sütlü kahve içmekten keyif aldığım için latte hazırlamaya uygun bir makina olsun istedim. Delonghi ec685 fiyat/performans açısından en uygunu gibi görünüyor. Öğütücü için de yine Delonghi kg79 almayı düşünüyorum. Kendime göre düşük bir bütçe ayırmadığım için konuyla ilgili daha çok bilgi sahibi birinden de fikir almaya ihtiyacım var. Son olarak, süt kabı konusunda da dikkat etmem gereken bir şey var mı? Bu seçimlerle ilgili öneriniz varsa almak isterim.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  Bu kişinin diğer yorumları
  sevil
  Ziyaretçi
  sevil

  Merhaba,

  Tavsiyeniz üzere Delonghi KG79 öğütücüyü almak üzere bir araştırma yaptım. Bazı forumlarda espresso için yeterli derecede ince çekim yapmadığı, homojonize çekim yapmadığı için espresso makinasi için önerilmediği yorumlarını gördüm. Kimileri servisine giderek bir ayar yaptırmaktan bahsediyor. Öncelikle moka pot, belki ileriki günlerde yeni bir espresso makinasi için kullanmayı planlıyorum. Sizin bahsedilen soruna ilişkin değerlendirmenizi merak ettim. Ayrıca, Tchibo’nun aynı klasmanda öğütücüsü de dikkatimi çekti. ikisini kıyaslarsanız hangisini önerirsiniz? Teşekkürler.

  Bu kişinin diğer yorumları