Nitelikli Kahve Nereden Alınır / Üçüncü Nesil Kahveciler

KahveNitelikli Kahve Nereden Alınır / Üçüncü Nesil Kahveciler

Nitelikli kahve nereden alınır? güzel çekirdek kahve arıyorum kimden alırım? Filtre Kahve için en iyi kahve nereden alınır? Üçüncü nesil kahve üretenler kimler? Espresso kahvesini nereden alınır? Hangi kahvecileri tavsiye edersiniz? gibi sorular bana en fazla gelen sorular.

Özellikle 3. Nesil kahveciliğin anlamının oturmaya başlaması etkenlerden biri. Diğeri ise Kahve Makinelerini alırken MokaPota’dan faydalanan kahvesever dostlarımızın, kahve makinesini aldıktan sonraki adımı nitelikli kahveye erişmek. Farklı çeşitlilikte kahveler denemek ve bu kahveleri en iyi kavuran yerlerden temin etmek. Bu nedenle böyle bir yazı hazırlama gereği ortaya çıktı: Nitelikli kahve nereden alınır?

Nitelikli kahve üretimi çok değerli ve kıymetli. Bu nedenle, yazıyı hazırlarken her firmaya değil bu konuda uzmanlığı olan, daha önce tanıştığım kahvesini tattığım ve arkasında ciddi emek yattığını bildiğim kahve üreticilerine birer yazı gönderdim. Bana firmalarını ve çabalarını anlatmalarını rica ettim. Onlardan bana gelen bilgileri kendi görüşlerimle de birleştirerek bu yazıyı oluşturdum. Bana bilgi geldikçe bu yazıya yeni firmalar eklemeye ve kahve nereden alınır sorusuna sizin için yanıt bulmaya çalışacağım.

Neden direkt sadece kendi deneyimlerimi paylaşmıyorum da, firmalardan bilgi gelmesini bekliyorum? Nitelikli kahve kavurma işi gerçek bir sanat ve açıkçası hiçbir sanatkarın emeği hakkında onun onayı olmadan söz etmek istemem. Yazının başında dediğim gibi bu yazıda yer alan firmalardan hepsinin kahvesini daha önce tattım. Kendileriyle yazıştım/görüştüm. Hepsinin de Türkiye’ye nitelikli kahve sağlamak için nasıl çabalar içinde olduklarını biliyorum. Bu yüzden yazıyı bu yöntemle hazırlamak bana daha etik ve doğru geldi. Keyifli tadımlar ve iyi okumalar…

Okurken yazarın sizin için hazırladığı çalma listesini dinleyin, daha fazlası için bizi Spotify’da da takip edin.

KAHVE.com (%15 INDIRIM)

kahve nereden alınır

Kahvesan Ltd’nin digital kanalı olan Kahve.com 2015 Yılında İstanbul Kavacık’ta kurulmuş. Bireysel ve kurumsal kahveseverlere nitelikli kahve sunmayı amaçlayan kahve.com, sektörede Moliendo Finest Coffee markasıyla yer alıyor. Kavacıkta yer alan tesislerinde günlük 15 ton kapasiteye kadar üretim yapabilen firmanın portföyünde 70’ten fazla kahve çeşidi bulunuyor. Bu kayda değer ve ciddi bir rakam.
Kahve.com’un kavurduğu kahveleri internet dışında, sayılı ve nitelikli zincir mağazalardan da temin etmek mümkün.

Nitelikli Kahve Aboneliği

Kahve.com dilerseniz abonelik ile belirli periyotlarda size kahve gönderimi yapabiliyor. Böylece bazen benim de unutkanlık nedeniyle yaşadığım kahvesiz kalma durumununa çözüm sunuyorlar.

Toptan Kahve Tedariki

Kahve.com diğer dijital kanalı olan Kahvesan.com ile toptan tedarik de sağlıyor. Başta yurtiçi olmak üzere farklı ülkelere de kahve tedariki yapan Kahvesan Ltd. müşterilerinden aldığı geri bildirimleri dikkate alarak, yenilikçi bir yönetim anlayışı ile kendini yenilemeye devam ediyor. Özellikle kahve sektöründe e-ticaretin öncülerinden olmak yolunda ciddi çaba sarfeden kahve.com, öğrenen ve öğreten bir kurum.


Mobil Uygulama

Hem Kahve.com hem de Kahvesan.com’un Android ve IOS uygulamaları bulunuyor. Böylece adres yazmak zorunda kalmadan, browserlarda gezinmeden, uygulama üstünden direkt siparişinizi verebiliyorsunuz.

İnternet Adresleri

https://kahve.com
https://kahvesan.com

BENCE

Kahve.com gerçekten de oldukça fazla çeşit barındırıyor. Siteyi ziyaret ettiğinizde bunu siz de farkedeceksiniz. Benim özellikle farklı kahve çeşitleri ve tatlar denemek istediğimde öncelikli başvurduğum noktalardan. Başka yerlerde denk gelmediğim kahveleri kahve.com’dan alıp tattığımı söyleyebilirim.

MokaPota Okuyucularına %15 İndirim

Kahve.com‘un mokapota okuyucularına bir tanışma indirimi var, yoğun çabalar sonucunda aldığımız bu tek sefer geçerli indirimden faydalanarak Kahve.com‘un geniş envanterinden faydalanabilirsiniz.

Kupon Kodu: MOKAPOTA


Kahve kavuruyorsanız ve
bizden bu zamana kadar bu yazı için bir davet almadıysanız,
sizi tanımıyor olabiliriz.
Bu yazıda yer almak istiyorsanız sizi ve kahvenizi tanımak isteriz..
Lütfen alttaki buton aracılığı ile bizimle iletişime geçin… 


Omer Demir
Omer Demirhttp://omerdemir.net
Basketbolun içinde büyüdü, kahveyi hep çok sevdi. Espressoyu uzun çekti, Obradović'le kendinden geçti Uzun yıllar profesyonel olarak müzikle uğraştı. Teknolojiye sıcak ve yakın oldu. Gücün iyi tarafında kaldı, Palpatine'den hiç elektrik almadı. Öğrendiklerini paylaştı, paylaştıkça öğrendi. Üşenmedi, öğrendiklerini dünya ile paylaşmak için bir de kitap yazdı Read This! Before Buying A Coffee Maker

Yazarın diğer yazıları..

28 YORUM

Subscribe
Notify of
guest
28 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Nitelikli Kahve Nedir? (#CoronaCafe Canlı Yayın Kaydı)

2
Nitelikli Kahve Nedir, Neden Önemlidir | MokaPota Canlı Bu zor günlerde elimizden geldiğince hayatınıza renk katmak ve birlikte zaman paylaşabilmek için #CoronaCafe yayınlarına başlıyoruz. Bu...
error: Content is protected !!
28
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x